Święto Tataraku oraz VII Pełczyckie Wyścigi Smoczych Łodzi | FOTO

Dnia 6 sierpnia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach zorganizował Święto Tataraku oraz VII Pełczyckie Wyścigi Smoczych Łodzi. Impreza odbyła się na "Pełczance" - PCRiT. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli Amber Szczecin Dragon Boat Team oraz WOPR Pełczyce.

W wyścigach rywalizowało 8 drużyn:

• sołectwo Będargowo pn. „TEAM KING’S”,
  • sołectwo Krzynki pn. „MOCNA GRUPA”,
  • sołectwo Jarosławsko pn. „MŁODZI TYTANI”
  • sołectwo Niesporowice pn. „BŁYSKAWICE”,
  • sołectwo Trzęsacz pn. „HEROSI”,
  • osada z Pełczyc pn. „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”,
  • przedstawiciele ZGKiM pn. „KOMUNALKA I PRZYJACIELE”,
  • oraz przedstawiciele trzech partnerskich gmin (Pełczyce, Pasewalk i Police) z projektu 4UP pn. „4UP”.

Nad prawidłowym przebiegiem tegorocznych zawodów czuwali sędziowie: Sędzia Startowy - pan Mirosław Żochowski, Sędzia Główny - pani Agnieszka Michta reprezentant Lubuskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Po kilkugodzinnej rywalizacji na podium z zaszczytnym III miejscem znalazła się drużyna „MOCNA GRUPA” z Krzynek, II miejsce należało do osady „BŁYSKAWICE” z Niesporowic, zwycięzcami już po raz siódmy okazali się „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH” z Pełczyc, którzy obronili tytuł Najlepszej Drużyny. Bony pieniężne, medale, pamiątkowe dyplomy, upominki, oraz Statuetkę „Pełczyckiego Smoka” wręczył Burmistrz Pełczyc Mirosław Kluk. Dziękujemy wszystkim drużynom za zaangażowanie i świetną zabawę, ratownikom WOPR Pełczyce za profesjonalne zabezpieczenie na wodzie a sędziom za skrupulatność.

Po wręczeniu medali odbył się koncert Gwiazdy Disco-Polo BOBI. Następnie na scenie zaprezentował się CYGAŃSKI TEATR MUZYCZNY TERNO. Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa pod chmurką, którą poprowadził DJ Seba.

Podczas tegorocznych wyścigów nie mogło zabraknąć bezpłatnych przejażdżek na kanapie wodnej z firmą Fun Jet z Gorzowa Wlkp., pokazów ratownictwa wodnego, animacji dla najmłodszych, licznych stoisk gastronomicznych i stoisk handlowych oraz parku rozrywki. W ramach imprezy odbyła się prezentacja CYGAŃSKIEGO TABORU (autentycznego wozu cygańskiego, cygańskie namioty, ręcznie malowane chusty cygańskie, spotkanie z wróżką, przygotowanie potrawy cygańskiej, czytanie bajek najmłodszymi i malowanki cygańskie oraz spotkanie ze starszyzną cygańską). Dziękujemy za liczne przybycie i do zobaczenia za rok.

Poniżej fotorelacja (ERYK WYSOCKI)

FOTO: Eryk Wysocki