Dzień kobiet 2016 - [FOTO]

5 marca z okazji Dnia Kobiet gościliśmy na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pełczycach Mariusza Marczyka oraz Jerzego Miedzińskiego, którzy zawitali do nas ze spektaklem pt.”Zapiski Amoralnego Moralisty” opartym na motywach powieści „Fetysze Izydora Bluma”.

Podczas ponadgodzinnego przedstawienia poznajemy dojrzałego mężczyznę, który uległ fascynacji pewną częścią damskiej garderoby do tego stopnia, że został właścicielem największych w Europie Wschodniej zakładów pończoszniczych. Bohatera historii widzimy na spotkaniach z niewidzialną psychoterapeutką Christine. Podczas seansów opowiada jej o swoim życiu, o długich latach małżeństwa i o pielgrzymkowych przygodach z niejaką Jadzią. Dowiadujemy się o jego skrytych upodobaniach i przeżyciach. Jednak najistotniejszym tematem rozmów pozostaje jego szaleństwo i obsesja na punkcie pończoch i rajstop, o których wie absolutnie wszystko, o których śni i marzy. Opowieści głównego bohatera, przerywane są co jakiś czas narracją pisarza Jerzego Polaka, który, jak się okazuje na koniec przedstawienia, jest mężem wspomnianej psychoterapeutki.

Bardzo mocno obsadzona w realiach współczesnego świata akcja sztuki, powoduje, że śledząc historię Izydora Bluma, czujemy się bardzo swojsko i dobrze się bawimy. Potwierdzeniem tego była żywa reakcja publiczności oglądającej przedstawienie.

Po zakończeniu spektaklu aktorzy zostali nagrodzeni dużymi brawami a wszystkie Panie zgromadzone na sali otrzymały z rąk Burmistrza Pełczyc oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pełczycach wiosennego tulipana.