VIII Wyścigi Smoczych Łodzi | FOTORELACJA

Dnia 5 sierpnia odbyły się VIII Pełczyckie Wyścigi Smoczych Łodzi. Impreza odbyła się na "Pełczance" PCRiT. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Burmistrz Pełczyc oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli Amber Szczecin Dragon Boat Team, WOPR Pełczyce oraz Klub Żeglarski „Sztaksel”.

W wyścigach rywalizowało 10 drużyn z Gminy Pełczyce:

• sołectwo Będargowo pn. „TEAM KING’S”,
  • sołectwo Bukwica „HURAGAN”,
  • sołectwo Jagów pn. „DRAGON”,
  • sołectwo Jarosławsko pn. „MŁODZI TYTANI”,
  • sołectwo Krzynki pn. „TURBO KRZYNKI”,
  • sołectwo Niesporowice pn. „BŁYSKAWICE”,
  • sołectwo Przekolno „NIEPOKONANI”,
  • osada z Pełczyc pn. „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”,
  • przedstawiciele ZGKiM pn. „KOMUNALKA I PRZYJACIELE”,
  • oraz „RADNI I PRZYJACIELE”.

Nad prawidłowym przebiegiem tegorocznych zawodów czuwali Sędziowie: Sędzia Startowy - pan Mirosław Żochowski, Sędzia Główny - pani Agnieszka Michta reprezentant Lubuskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Po kilkugodzinnej rywalizacji na podium z zaszczytnym III miejscem znalazła się osada „BŁYSKAWICE” z Niesporowic, II miejsce zajęli „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”, zwycięzcami okazali się przedstawiciele ZGKiM „ KOMUNALKA I PRZYJACIELE”, którzy otrzymali tutuł Najlepszej Drużyny. Bony pieniężne, medale, pamiątkowe dyplomy, upominki, oraz Statuetkę „Pełczyckiego Smoka” wręczył Burmistrz Pełczyc Mirosław Kluk. Dziękujemy wszystkim drużynom za zaangażowanie i świetną zabawę, ratownikom WOPR Pełczyce za profesjonalne zabezpieczenie na wodzie a sędziom za skrupulatność. Podziękowania należą się również członkom Klubu Żeglarskiego „Sztaksel”.

Podczas tegorocznych wyścigów nie mogło zabraknąć bezpłatnych przejażdżek na kanapie wodnej z firmą Fun Jet z Gorzowa Wlkp., animacji dla najmłodszych przygotowanych przez Grupę T z Torunia, licznych stoisk gastronomicznych i stoisk handlowych oraz parku rozrywki.

Swoją osobą zaszczycili nas II Wicewojewoda Zachodniopomorski Pan Mateusz Wagemann oraz Dyrektor Gabinetu Politycznego Ministra Sprawiedliwości Pan Marcin Sławecki, którzy oficjalnie przekazali symboliczny czek na kwotę 30.000 zł dla Gminy Pełczyce na wyposażenie i sprzęt ratownictwa na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Pełczycach. Zadanie finansowane było z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem.

W tym dniu odbywały się również regaty w ramach Małej Optymistycznej Ligii Lubuskiej o Puchar Wójta Gminy Przytoczna, w której udział wzięli członkowie Klubu Żeglarskiego „Sztaksel” z Pełczyc. Tomasz Matuszewski i Karina Kiełbasa zdobyli II miejsce w klasie Open.