Inauguracja Roku Kulturalnego „Kultura w pigułce” połączona z obchodami Jubileuszu Złotych Godów Par Małżeńskich

Dnia 23 października w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pełczycach odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2021/2022 pn. „Kultura w pigułce” połączona z obchodami Jubileuszu Złotych Godów Par Małżeńskich.

Po oficjalnym powitaniu  na scenie nastąpił akt dekoracji odznaczeniami przyznanymi przez prezydenta RP, którego dokonali Burmistrz Pełczyc Pan Mirosław Kluk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pełczycach Pan Marek Sowiński oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Justyna Wajda.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali:

• Zofia i Andrzej Gubernat
  • Kazimiera i Jerzy Kamień
  • Teresa i Stanisław Kubiccy
  • Genowefa i Edward Lewandowscy
  • Eugenia i Henryk Maćkowiak
  • Krystyna i Jan Ostaszewscy
  • Zofia i Tadeusz Runo
  • Krystyna i Tadeusz Sowa
  • Krystyna i Sławomir Winiatorscy
  • Stanisław i Marianna Zacharscy
  • Halina i Jan Żołędziewscy

Na uroczystość przybyły również Pary z najdłuższym stażem małżeńskim byli to Kazimiera i Franciszek Kozioł w 66 rocznicę pożycia małżeńskiego oraz Henryka i Tadeusz Sompolińscy, którzy w tym roku  obchodzili 65 rocznicę pożycia małżeńskiego.

Po odznaczeniu i wzniesieniu toastu nastąpiła część artystyczna programu.

Kolejno zaprezentowali się: soliści jak i grupa dzieci z zajęć wokalnych z M-GOK w Pełczycach, zespół wokalny „Senioritki”, zespół „NOVA BAND”, zadebiutowały również dzieci uczęszczające na zajęcia baletu oraz tańca współczesnego z M-GOK  w Pełczycach, które prowadzone są przez instruktorów Akademii Tańca FRU z Gorzowa Wlkp., na scenie zaprezentowali się również soliści z Akademii Tańca FRU oraz formacja taneczna Top Dance. Na zakończenie każdy z przybyłych gości otrzymał upominek w formie ampułki z pigułkami z logo tegorocznej inauguracji „ KULTURA W PIGUŁCE”.