Święto Tataraku oraz VI Pełczyckie Wyścigi Smoczych Łodzi | FOTO

Dnia 7 sierpnia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach zorganizował Święto Tataraku oraz VI Pełczyckie Wyścigi Smoczych Łodzi. Impreza odbyła się na "Pełczance" - PCRiT. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli Amber Szczecin Dragon Boat Team oraz WOPR Pełczyce. Głównym sponsorem imprezy był Operator Gazociągów Przesyłowych - Gaz-System S.A.

W wyścigach rywalizowało 11 drużyn z Gminy Pełczyce:

• sołectwo Będargowo pn. „TEAM KING’S BĘDARGOWO”,
  • sołectwo Bolewice pn. „GROM BOLEWICE”,
  • sołectwo Chrapowo pn. „SMOCZE CHRAPOWO”,
  • sołectwo Jagów pn. „NIEZATAPIALNI”,
  • sołectwo Krzynki pn. „OGNISTE PŁOMYKI”,
  • sołectwo  Lubianka pn. „SZYBCY I WŚCIEKLI”,
  • sołectwo Niesporowice pn. „OGNISTE BESTIE”,
  • sołectwo Trzęsacz pn. „HEROSI”,
  • osada z Pełczyc pn. „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”,
  • członkowie Klubu Żeglarskiego pn. „Sztaksel”,
  • przedstawiciele ZGKiM pn. „KOMUNALKA I PRZYJACIELE”.

Nad prawidłowym przebiegiem tegorocznych zawodów czuwali Sędziowie: Sędzia Startowy - pan Mirosław Żochowski, Sędzia Główny - pani Agnieszka Michta reprezentant Lubuskiego Okręgowego Związku Pływackiego oraz pan Robert Michta.

Po kilkugodzinnej rywalizacji na podium z zaszczytnym III miejscem znalazła się drużyna „KOMUNALKA I PRZYJACIELE”, II miejsce należało do osady „HEROSI” z Trzęsacza, zwycięzcami już po raz szósty okazali się „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH” z Pełczyc, którzy obronili tytuł Najlepszej Drużyny. Bony pieniężne, medale, pamiątkowe dyplomy, upominki, oraz Statuetkę „Pełczyckiego Smoka” wręczył Burmistrz Pełczyc Mirosław Kluk. Dziękujemy wszystkim drużynom za zaangażowanie i świetną zabawę, ratownikom WOPR Pełczyce za profesjonalne zabezpieczenie na wodzie a sędziom za skrupulatność. Podziękowania należą się również druhom OSP Pełczyce i funkcjonariuszom policji, którzy zadbali o wspólne bezpieczeństwo.

Po wręczeniu medali, wszyscy uczestnicy imprezy udali się pod scenę, gdzie nastąpiło uroczyste pożegnanie Królowej Jezior Pełczyckich Magdaleny Wojtal oraz jej pomocników Szuwarków: Leny Klińskiej, Hanny Nowak, Alicji i Anny Turczyk. Burmistrz Pełczyc Mirosław Kluk wraz z panem Krzysztofem Wiklakiem p.o. Dyrektora M-GOK podziękowali za współpracę wręczając kwiaty i upominki.  Następnie na scenie zaprezentował się zespół Red Queen – Gwiazda Disco-Polo. Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa pod chmurką, którą poprowadził DJ Seba.

Podczas tegorocznych wyścigów odbyło się Wielkie Gotowanie z finalistą VI edycji MasterChef Junior Stanisławem Zawłockim, mieszkańcem Pełczyc. Stasiu wraz z kolegą Jakubem Jaworskim - uczestnikiem MasterChef Junior przygotowali zupę krem  z pomidorów oraz leczo. Przyrządzone potrawy były przepyszne o czym świadczy fakt, iż zniknęły ze stołów w mgnieniu oka. W tym dniu odbył się także XVI Amatorski Turniej Siatkówki Plażowej zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Pełczyckiej. Nie mogło zabraknąć bezpłatnych przejażdżek na kanapie wodnej z firmą Fun Jet z Gorzowa Wlkp., animacji dla najmłodszych przeprowadzonych przez firmę Grupa T z Torunia, stoiska promocyjno-informacyjnego firmy Gaz-System, w którym dzieci mogły wykonywać eksperymenty oraz brać udział w różnorodnych konkursach. Dziękujemy za liczne przybycie i do zobaczenia za rok.