Graliśmy z głową i uzbieraliśmy 18160,16 zł.

W mroźną niedzielę 31 stycznia 2021 roku Gmina Pełczyce rozbłysnęła wszystkimi kolorami świata, przyłączając się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo trudnych warunków i ograniczonych możliwości 25 wolontariuszy ruszyło z puszkami, by zagrać z najgłośniejszą Orkiestrą Świata. „Finał z Głową” – tak brzmiało tegoroczne hasło 29. edycji.

Zebrane środki przekazane zostaną na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Nie mogliśmy zorganizować koncertu, ale jak zawsze mieszkańcy Gminy Pełczyce stanęli na wysokości zadania i kolejny raz dzięki zaangażowaniu wielu osób pobiliśmy rekord naszych zbiórek. Dla przypomnienia rok temu zebraliśmy 17 007,97 zł.
Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które wsparły symboliczną złotówką nasz wspólny, szczytny cel.

Dziękujemy wolontariuszom, szkołom, przedszkolu, bibliotece, sołtysom, całemu sztabowi pracującemu w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach. Serdeczne podziękowania należą się właścicielom i pracownikom restauracji Pieprz i Wanilia, którzy przygotowali pyszne kanapki i naleśniki oraz Pizzerii Awangarda za gorącą pizzę dla naszych Wolontariuszy. Na Was zawsze można liczyć. Kochani, kolejny raz udowodniliście, że macie ogromne, gorące serducha. Z taką społecznością będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej. Już dziś zapewniamy, że jeżeli tylko będzie to możliwe 30 Finał WOŚP zorganizujemy z mocnym przytupem.

Julita Kołda i Alicja Burda
Siema