Letnia Biesiada Pełczycka 2019 |FOTO|

W dniach 12-13 lipca 2019 r. odbyła się „Letnia Biesiada Pełczycka”.

Warto oczywiście wspomnieć, iż organizatorami całego przedsięwzięcia byli:

- Burmistrz Pełczyc
- Rada Miejska w Pełczycach oraz Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach.

Głównymi sponsorami imprezy byli:
GBS BANK -
GAZ SYSTEM -

oraz PKO BP.

Piątkowe popołudnie rozpoczęło się muzycznym występem zespołu KRAMBABULA. Kolejno na scenie odbyło się wręczenie medalu „Zasłużony dla Miasta i Gminy Pełczyce” przez Burmistrza Pełczyc Mirosława Kluka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pełczycach Marka Sowińskiego. Medal otrzymał Pan Bolesław Obst.

Następnie Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  Rzeczpospolitej Polskiej w Szczecinie Jarosław Kaleta wręczył srebrne medale za zasługi dla pożarnictwa. Medale otrzymali druhna Dorota Małysz oraz druhowie Grzegorz Małysz i Paweł Nieruchaj.

Tego wieczoru na scenie zaprezentował się zespół disco polo TOP GIRLS. Gwiazdą wieczoru była SYLWIA GRZESZCZAK. Głos Sylwii pełen ciepła, zaangażowania i pasji wyczuwalnej w każdym dźwięku oraz niesamowicie dobra robota instrumentalistów zespołu, wprowadzili publiczność w niesamowitą muzyczną atmosferę. Nie mogło zabraknąć ich słynnych utworów takich jak: „Bezdroża”, „Małe rzeczy”, „Księżniczka” i inne.

Drugi dzień imprezy wypełniony był wieloma atrakcjami. Już od rana trwały Otwarte Zawody Wędkarstwa Spławikowego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pełczycach.

Następnie odbyły się Amatorskie Zawody Strong Man dla publiczności o puchar Burmistrza Pełczyc. Zawody oraz pokazy poprowadzili Rafał Gomuła  mistrz świata w wyciskaniu sztangi leżąc w roku 2016 oraz Łukasz Borkowski zawodnik Strong Man.

Tego dnia na scenie zaprezentowały się zespoły ETA, YELRAM, EXTAZY oraz GESEK.

Tegoroczny wieczór oczywiście należał do zespołu POPARZENI KAWĄ TRZY. Ze sceny wybrzmiały największe przeboje  „Byłaś dla mnie wszystkim”, „Okrutna, zła i podła” czy „Kawałek do tańca” w akompaniamencie niezwykle różnorodnych instrumentów. Zespół swoim występem wprowadził przybyłą publiczność w niezwykły klimat.

Sobotni wieczór zwieńczył doskonały pokaz fajerwerków wykonany przez firmę „S-PIRO” ze Szczecina. Na zakończenie uczestnicy imprezy mieli możliwość pobawić się przy muzyce  w wykonaniu DJ Rado.

W trakcie trwania imprezy uczestnicy mieli możliwość skorzystania ze stoisk gastronomicznych, rękodzielniczych i handlowych, przejażdżek konnych z Gospodarstwem Agroturystycznym z Przekolna, wesołego miasteczka itp. Na stadionie zagościła loteria zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Ala As”  oraz firma Oriflame, która przeprowadziła bezpłatne badania cery. Nie zabrakło stoisk promocyjnych: Gospodarczego Banku Spółdzielczego, PKO BP, oraz firmy Amazon. I tak kolejna „Letnia Biesiada Pełczycka” już za nami. Mimo, iż dni szybko mijają to warto czekać cały rok na taką imprezę jak ta. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym mieszkańcom Gminy Pełczyce, a także gościom z nieco dalszych rejonów. Mamy nadzieję, że za rok znów dane będzie nam wszystkim spotkać się w Pełczycach.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim sponsorom konkursu biletowego:

- WRANGLER –CHOSZCZNO

- YASUMI INSTYTUT ZDROWIA I URODY – CHOSZCZNO

- TWOJE FOTO – KATARZYNA ŁYCHOŃSKA WYSOCKA – PEŁCZYCE

- KLUB SPORTOWY „ALLSPORT” – PEŁCZYCE

- STYLIZACJA PAZNOKCI, PIELĘGNACJA DŁONI I STÓP  „LAKIER”- OLGA GIBOWSKA PEŁCZYCE

- APTEKA CENTRUM ZDROWIA – PEŁCZYCE

- FIRMA ORIFLAME