XXI Festiwal Pieśni Religijnej [FOTO]

W minioną sobotę 28.11.2015 roku odbył się kolejny, bo już XXI Festiwal Pieśni Religijnej. Całe wydarzenie odbyło się tradycyjnie  w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach w sali widowiskowej.

Podczas tegorocznego Festiwalu gościliśmy wielu uczestników z okolicznych miejscowości wraz z ich instruktorami i opiekunami. Tego dnia w całym Ośrodku rozbrzmiewała muzyka i piękne pieśni o tematyce religijnej.

W każdym zakątku naszego budynku, jeśli tylko to było możliwe odbywały się małe próby przed wejściem na prawdziwą scenę. Tuż po godzinie 16.00 po oficjalnym powitaniu wszystkich przybyłych gości i otwarciu Festiwalu przez ks. Henryka Raźniewskiego, proboszcza parafii w Pełczycach na scenie zagościli nasi wykonawcy. W tym roku oprócz miejscowych uczestników zaprezentowały się dzieci i młodzież z różnych miejscowości m.in. z Barlinka, Bierzwnika, Choszczna, Dolic, Gorzowa Wlkp., Krzęcina, Łaska, Recza, Zamęcina. Uczestnicy podzieleni zostali na cztery kategorie: soliści do lat 10, soliści do lat 15, soliści powyżej lat 15 oraz zespoły. W tym roku całej wokalnej rywalizacji przyglądało się profesjonalne Jury w składzie: Małgorzata Raminiak – nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie, jak również Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp., Alina Dąbrowska- nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Choszcznie, Marian Dąbrowski – muzyk oraz plastyk oraz ks. Marcin Miczkuła- wikariusz parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Barlinku

Jury oceniało m.in. interpretacje utworu, wyraz artystyczny, dobór repertuaru, zaangażowanie a także zwracało uwagę na wszelkie nieczystości wokalne.

Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników Jury udało się na krótką przerwę by wyłonić tegorocznych zwycięzców Festiwalu.

kategoria- soliści do lat 10:
LAUREAT
Milena Kiełducka – SP w ŁaskAnna Kuźniak - SP w Łasku
Wyróżnienie: Anna Kmieć – SP w Zamęcinie, Antonina Resiak – SP w Zamęcinie

kategoria- soliści do lat 15:
LAUREAT
Zuzanna Czerniak – parafia pw. NNMP w Choszcznie
Oliwia Królikowska
Wyróżnienie: Tomasz Berowski –parafia pw. Chrystusa Króla z Dolic, Julia Jekiełek – ZS w Krzęcinie, Natalia Nadolska – SP Nr 1 w Barlinku, Sara Nowak – ZS w Lubianie, Iga Nierkiewicz - Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wlkp., Edyta Tyrcha – CHDK

kategoria- soliści powyżej lat 15:
LAUREAT
Katarzyna Mielnik – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wlkp.
Martyna Żyta – ZS Nr 2 w Choszcznie
Wyróżnienie: Jakub Skory – ZS Nr 2 w Choszcznie, Katarzyna Zwolińska – parafia pw. Chrystusa Króla w Dolicach

kategoria - zespoły:
LAUREAT
Zespół AKORD – SP w Pełczycach
Zespół WOJTUSIOWE NUTKI – parafia pw. Św. Wojciecha BM w Barlinku
Wyróżnienie: Zespół WESOŁE NUTKI – M-GOK w Pełczycach

Nagrody oraz puchary wręczył Pan Mirosław Kluk - Burmistrz Pełczyc.

I tak wszystko co dobre niestety szybko się kończy. Wieczór pełen religijnych melodii, emocji i śpiewu przeszedł do historii. Wszystkim uczestnikom i ich instruktorom serdecznie dziękujemy za przybycie.

Kontakt

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach

Adres: ul.Starogrodzka 12
73-260 Polska
mgok.pelczyce@wp.pl
Telefon: 95 768 50 75
Faks: 95 768 50 75
Telefon komórkowy: 508302057
http://www.mgokpelczyce.pl

 

| Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego|

 

Galeria